4 konkursy dla uczniów

Zapraszamy do udziału w następujących konkursach:

Konkurs plastyczny

Jesień i zima to czas, kiedy nie spotykamy zbyt wielu owadów. Stęskniliście się już za kolorowymi motylami, wszędobylskimi muchami, pięknie ubarwionymi chrząszczami a może za “ukochanymi” przez wszystkich komarami?Jeśli tak, wykonajcie rysunek przedstawiający najpiękniejszego Waszym zdaniem owada lub owady.Prześlijcie nam zdjęcie swojej pracy do 8 grudnia na adres mailowy przyrodnicze@mnkd.pl. W tytule maila prosimy wpisać „Konkurs owady” a w treści imię, nazwisko, wiek uczestnika oraz nazwę owada, którego narysowaliście.Konkurs przeznaczony jest dla szkół podstawowych.Prace zostaną udostępnione na profilu fb, a zwycięzcy wyłonieni poprzez głosowanie internautów.Organizacja konkursu dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Konkurs fotograficzny

Nieznane wąwozy” – Ogłaszamy konkurs fotograficzny dla wszystkich fanów lessowych wąwozów.Prześlij zdjęcie dowolnego wąwozu w województwie lubelskim na adres mailowy przyrodnicze@mnkd.pl do 30 listopada. W tytule wiadomości wpiszcie tytuł konkursu, a w treści  imię i nazwisko autora oraz nazwę wąwozu lub nazwę miejscowości. Wszystkie prace zostaną opublikowane na profilu FB MNKD, a zwycięscy zostaną wyłonieni poprzez głosowanie internautów. Nagrodzimy prace z największą liczbą polubień. Zapraszamy do udziału w konkursie

KONKURSY przyrodnicze

Nie od dziś wiadomo, że dzieci cechują się bujną wyobraźnią. Dlatego nasz kolejny konkurs pt. „Mały odkrywca” kierujemy właśnie do przedszkolaków 👧🧒👦Waszym zadaniem jest wymyślenie nowego gatunku rośliny 🌿🌱🎋Ale to nie wszystko! Zróbcie pracę plastyczną (dowolną techniką), przedstawiającą tę roślinę i wymyślcie jej nową nazwę!
Rodziców lub wychowawców prosimy o przesłanie zdjęcia pracy do 11 października na adres mailowy: przyrodnicze@mnkd.plW tytule wiadomości prosimy wpisać „Mały odkrywca”, a w treści imię i nazwisko autora pracy, wiek i nazwę wymyślonej rośliny.Komisja konkursowa wybierze najlepsze prace oraz przyzna nagrody.

Rośliny pod ochroną można spotkać w wielu miejscach. W lesie, na łące, nad stawem… Wrześniowa aura sprzyja spacerom, a my zachęcamy do obserwacji roślin w jesiennej szacie. Uczniów szkół podstawowych z klas 4-8 zapraszamy do udziału w konkursie „Gdzie spotykamy rzadkie rośliny”, który polega na narysowaniu rośliny wraz z miejscem, w którym można ją spotkać (np. bagno, las, murawa itp.). Można zainspirować się naszą stroną internetową: https://rzadkierosliny.mnkd.pl/Prześlij nam zdjęcie swojej pracy do 11 października na adres mailowy: przyrodnicze@mnkd.pl W tytule maila wpisz „Gdzie spotykamy rzadkie rośliny”, a w treści imię, nazwisko, klasę do której chodzisz oraz nazwę rośliny i siedliska, które zostały narysowane.Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8. Komisja konkursowa rozstrzygnie konkurs i przyzna nagrody laureatom.Organizacja konkursu dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.