III miejsce w ogólnopolskim finale Światowej Olimpiady Robotycznej

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zajęli III miejsce w ogólnopolskim finale olimpiady robotycznej ( WRO-World Robot Olympiad). WRO powstało w 2004 r., jest to międzynarodowa olimpiada robotyki, w której biorą udział uczniowie i studenci z ponad 70 krajów świata. Organizatorem tego wydarzenia w Polsce jest fundacja „SpaceShip” , partnerem są Wojwództwo Lubelskie oraz Uniwersytet EDUTUS. Patronat nad olimpiadą objęli: Polska Agencja Kosmiczna, Uniwersytet Marii- Curie – Skłodowskiej, European Space Fundation oraz European Rover Challenge.

Zadaniem drużyny było zaprojektowanie, zbudowanie i zaprogramowanie robota parkującego samochody. Nasza drużyna w składzie: Patryk Pałka, Filip Kuś i Wiktor Wonderzy w dniu 14.07.2021 r. na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie z rąk Rektora UMCS-u Prof. Radosław Dobrowolskiego oraz pana Marcina Gizy prezesa fundacji „SpaceShip” odebrała puchar i medale.

Serdecznie gratulujemy