Język polski – kl.IV i VII

kl. IV – przeczytać „Tajemniczy ogród” Frances Hodgson  Burnett,   natomiast z nauki o języku zapoznać się z zasadami pisowni z „h” i „ch” oraz pisowni „nie „ z różnymi częściami mowy. Część teoretyczna w zielonej książce. Zasady zapisać w zeszycie tak jak to robiliśmy dotychczas. Tam też jest trochę   zadań, więcej  jest w zeszycie ćwiczeń. Należy je wykonywać w miarę  możliwości.

Dobra okazja, by czytać różne książki, a następnie opowiadać je rodzicom lub  dziadkom, wskazane czytanie na głos.

KL. VII

Jęz .polski – dokładnie i ze zrozumieniem przeczytać „ Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, nauczyć się inwokacji na pamięć (  pierwsze 22 wersy )- „a na niej z rzadka ciche grusze siedzą”.

Z nauki o języku zapoznać się z tematami – „ Wyrazy złożone” oraz „ Skróty i skrótowce”.

Jeżeli macie jakieś pytania lub wątpliwości proszę pisać na adres: alicjaptak28@gmail.com