Warsztaty botaniczne

„W dniu 21września 2021 roku uczniowie klasy  6 i 7 naszej szkoły uczestniczyli w pierwszej części  warsztatów, których celem było zaprojektowanie mikroogrodu botanicznego pożytecznego dla owadów i ptaków.  W ramach zajęć uczniowie wzięli udział w części teoretycznej, przygotowywali  taśmy pokarmowe  dla owadów, dokonali inwentaryzacji  terenu na placu szkolnym  przeznaczonego na rabaty oraz wykonali projekt mikroogrodu.  Warsztaty odbyły  się  w ramach projektu zorganizowanego przez Gminę Wilków i  Stowarzyszenie „Rogowianki”, przy dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.  Druga część warsztatów – wykonanie ogrodu wg stworzonego przez uczniów projektu  zaplanowana jest  na październik 2021. Został również ogłoszony konkurs na nazwę ogrodu, która zostanie wyłoniona z propozycji  zgłaszanych przez uczniów w drodze głosowania.”

Edyta Filipek-Więcław