III miejsce w konkursie

III miejsce w konkursie „League of Legends”

Nasza drużyna w składzie: Mateusz Cielepa, Patryk Pałka, Mateusz Śmiech, Jakub Cywiński i Daniel Lisowski zajęli III miejsce w powiatowym konkursie e-sportowym. 

Zawody odbyły się w Zespole Szkół w Poniatowej. Do konkursu przystąpiło 11 drużyn z powiatu opolskiego. Po wielogodzinnych zmaganiach nasza drużyna zdobyła III miejsce na podium. Zawody polegały na rywalizacji w popularnej na całym świecie grze komputerowej „League of Legends”, która jest zaliczana do e-sportu. 

Zasady gry:
Naprzeciwko siebie stają dwie pięcioosobowe drużyny, próbujące zniszczyć Nexus drużyny przeciwnej, po drodze pokonując stwory i struktury na liniach oraz potwory w dżungli. Nexus każdej drużyny znajduje się w sercu bazy, obok „fontanny” gdzie gracze rozpoczynają grę oraz pojawiają się po śmierci w trakcie gry. Obie bazy znajdują się na przeciwległych końcach mapy. Drogę do każdej bazy blokują 3 wieże rozlokowane na trzech liniach nazywanych górną, środkową oraz dolną. Za trzecią wieżą znajduje się struktura nazywana Inhibitorem, która po zniszczeniu powoduje przywołanie „super stworów” o potężnych statystykach ofensywnych i defensywnych.

Więcej na temat gry i zawodów  znajdziecie TUTAJ

Więcej na temat konkursu znajdziecie na stronie organizatora TUTAJ

Bożena Daczka