Święto Parków Krajobrazowych

15 września 2018 r.  kilkoro uczniów naszej szkoły wraz z uczniami SP z Wilkowa i SP z Rogowa uczestniczyło w II Święcie Parków Krajobrazowych Województwa Lubelskiego w Muzeum Wsi Lubelskiej. Zorganizowano warsztaty i konkursy przyrodnicze dla dzieci, których celem była nauka o przyrodzie, były gry, zabawy i konkursy. Wszystkie zabawy w prosty, przystępny i przyjemny sposób uczyły dzieci o otaczającej je przyrodzie. Na scenie głównej zorganizowane zostały występy młodzieży, lokalnego zespołu ludowego i wiele innych atrakcji.

W wyjeździe uczestniczyły także panie z zespołu ludowego ze Stowarzyszenia Klubu Seniora z Wilkowa oraz panie ze Stowarzyszenia Kobiet Rogowianki w Rogowie, które przygotowały pyszne potrawy regionalne