Technika (kl. V i VI)-15-16.04.

KLASA V

Temat: Ruch okrężny.

Zapoznaj się z wiadomościami w podręczniku na str.109 i wejdź na podaną stronę i przeanalizuj podane wiadomości. (Skopiuj podaną stronę i wklej ją w Google) przeanalizuj i zapoznaj się z wiadomościami zawartymi w karcie pracy  http://www.sp2ozarowmaz.szkolnastrona.pl/a,660,karta-pracy-rowerem-przez-skrzyzowanie-o-ruchu-okreznym

KLASA VI

Temat:Działanie pralki automatycznej.

W podręczniku na str. 218 masz przedstawiony schemat pralki automatycznej. Zapoznaj się z nim. Wykonaj zadanie 3.2 str 218 w formie tabeli. Wpisz poszególne elementy do tabeli pamietając, że :

Zespół napędowy to silnik indukcyjny podwieszony pod zbiornikiem pralki. Przekładnia to przekładnia pasowa składająca się z dwóch kół pasowych i paska klinowego. Zespół roboczy to bęben na łożyskach umieszczony w zbiorniku i fartuch uszczelniający.

Zespół napędowy Przekładnia Zespół roboczy