Życzenia Wójta Gminy Wilków

Dzisiaj oficjalnie kończy się rok szkolny 2019/2020 a przed całą społecznością szkolną wakacje. W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 od 12 marca zajęcia w szkołach zostały zawieszone. Sytuacja ta odmieniła życie i funkcjonowanie nie tylko placówek szkolnych ale Nas wszystkich. Zamiast w szkolnych ławkach zmuszeni byliście kontynuować naukę zasiadając przed monitorami komputerów we własnych domach. Mam nadzieję, że jesteście zadowoleni z ocen jakie widnieją na Waszych świadectwach.

Ta sytuacja była dla Nas wszystkich wyzwaniem. Znacznie ograniczony kontakt pomiędzy uczniami, a nauczycielami, lekcje on-line w warunkach domowych czy też problemy z dostępem do sprzętu komputerowego sprawiły, że wszyscy musieliśmy się zmierzyć się
z sytuacją z jaką jeszcze nie mieliśmy do czynienia. Ufam, że dobrze ten czas wykorzystaliście a Ci z Was którzy kończą naukę w Szkole Podstawowej podjęli odpowiedzialne i mądre decyzje o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Nauczyciele dołożyli wszelkich starań, by Wam w tym pomóc, a Wasze wyniki i osiągnięcia są także ich sukcesem.

            Dziękuję Dyrektorom, Nauczycielom i Rodzicom, którzy w tym wyjątkowym czasie epidemii z zaangażowaniem i poświęceniem inspirują młodych ludzi do dalszego zdobywania wiedzy oraz wspierają pomocą.

 Życzę Wszystkim bezpiecznych wakacji, a przede wszystkim powrotu do „normalności”, do szkoły która funkcjonowała przed 12 marca gdy zajęcia w szkołach zostały zawieszone i wprowadzone zostało nauczanie zdalne.

Mam nadzieję, że rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021 umożliwi nam nie tylko powitanie z radością nowego roku szkolnego ale będzie także uroczystym podsumowaniem roku szkolnego 2019/2020 z nagrodami dla najlepszych uczniów.

                                                                                              Wójt Gminy Wilków

                                                                                                    Daniel Kuś